Destinacija Zeleni kras na največjem poslovnem dogodku slovenskega turizma SIW

19.05.2025

   

Slovenska turistična borza (Slovenian Incoming Workshop – SIW) že od leta 1998 povezuje ključne akterje slovenskega turizma s tujimi organizatorji potovanj, turističnimi in specializiranimi agencijami. Letos se je 58 odstotkov tujih kupcev SIW udeležilo prvič. Največ jih je bilo iz ZDA (17), sledita Italija (16) in Nemčija (14). Močno zanimanje smo zabeležili s španskega trga (9 podjetij), 8 podjetij pa je prišlo iz Skandinavije. Postopno okrevanje azijskega trga po pandemiji se odraža v udeležbi 10 podjetij iz azijskih držav, veseli smo bili tudi prisotnost treh velikih organizatorjev potovanj iz Mehike.

SIW, ki ga je letos gostila Rogaška Slatina, je vključeval osrednji borzni dan z več kot 3500 dvostranskimi poslovnimi sestanki med tujimi kupci in domačimi ponudniki, ob tem pa še številne priložnosti za sproščeno mreženje in navezovanje poslovnih stikov, aktivnosti na destinaciji ter študijske ture, na katerih so tuji udeleženci spoznavali slovensko turistično ponudbo.

Največ zanimanja na področju destinacije Zeleni kras je bilo za obiske kraških jam in posebne produkte kot je opazovanje rjavega medveda, veliko je bilo tudi interesa za kolesarke in pohodne produkte v regiji.